Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Felgi i opony na zimę. 16" czy 17" ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Felgi i opony na zimę. 16" czy 17" ?

    Zamieszczone przez SS
    eaglemirek, wypoczywajcie. Z pogodą chyba trafiliście
    Zabrałem ze sobą
    Wczoraj wypiłem za zdrowie OCP-ków 6 Bosmanów. Dzisiaj też idziemy na :kufel :diabelski_usmiech

  • #2
    Felgi i opony na zimę. 16" czy 17" ?

    Witam,

    jeździł ktoś zimą na 17" 225/45 i ewentualnie ma porównanie do 16" 205/55 ?

    Pytam bo nie ma ładnych 16" :szeroki_usmiech :roll:

    Rozsądniejsze wydaje się 16".
    Opony tańsze, większy wybór, komfort itd.

    Komentarz


    • #3
      ryjeks,

      wrzucaj 17 i 225/45/17

      Kowal 2002 pomykał dwa lata temu na winter edition 16 z oponą 205/55/16 a w zeszłym sezonie 17 i 225/45/17 - jest bardzo zadowolony z tej zmiany!

      generalnie ja zrobię taki sam ruch w tym lub przyszłym sezonie
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez ryjeks
        jeździł ktoś zimą na 17" 225/45 i ewentualnie ma porównanie do 16" 205/55 ?
        Jeździł w Skodzie na ori felgi Denom założone opony Pirelli Sotoozero 225/45/17 po 10 kkm brak uwag, w poprzednim aucie Nissan lato/zima 205/55/16 ogólnie przez 4 lata 40 kkm (zima) i brak uwag :szeroki_usmiech
        Pozdr. Przemek

        Komentarz


        • #5
          ja laduje 17stki, pal licho z oszczednosciami ktore poczuje za pare lat i bede one wynosily raptem pare stowek

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez LUKI
            ryjeks,

            wrzucaj 17 i 225/45/17

            Kowal 2002 pomykał dwa lata temu na winter edition 16 z oponą 205/55/16 a w zeszłym sezonie 17 i 225/45/17 - jest bardzo zadowolony z tej zmiany!

            generalnie ja zrobię taki sam ruch w tym lub przyszłym sezonie
            LUKI :diabelski_usmiech

            ryjeks trochę się obawiałem 17"na zimę, bo co roku jestem kilka razy "w górach", gdzie często muszę przebijać się przez śnieg, ale obawy były nieuzasadnione ( czytaj jeździło się tak samo dobrze jak na 16" ). A cała reszta czasu "zimowego" spędzana w mieście na 17" to sama przyjemność :twisted: .
            Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
            Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

            Komentarz


            • #7
              Ja też już wybrałem zestaw na zimę felgi 17 + Uniroyal MS PLUS 77
              Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

              Komentarz


              • #8
                Basik_, to chyba nie był trudny wybór bo zdaje się że do RS 16tki nie wchodzą

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez heretic
                  Basik_, to chyba nie był trudny wybór bo zdaje się że do RS 16tki nie wchodzą
                  na pewno nie wchodzą (oczywiście o3 rs)
                  kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                  SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja na zimę mam 17-stki i jest spoko
                    Skoda Octavia 3 1.4TSI ELEGANCE Biel Candy + Amazing + Chrom + Dynamic + Canton + Amundsen + Sunset + PA 2.0 + Drive Setup + Pakiet Skórzany (3 ramienna kiera)
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=72190

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez heretic
                      Basik_, to chyba nie był trudny wybór bo zdaje się że do RS 16tki nie wchodzą
                      zgadza się, trudniej byle wybrać model felgi i opony, ale to nie temat tego wątku
                      Moja biała jak welon dziewicy O3 vRS

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja w bravo jeżdżę zimą na 18 i nie narzekam. 17 to minimum, szerokość 205 to trochę pomyłka, no i octa na 16 wygląda mega biednie, bo to dość duże auto (bez urazy jeśli ktoś takie ma - takie moje małe zboczenie). Tym bardziej że tak naprawdę dni prawdziwej zimy, z nieodśnieżonymi drogami, jest w większości rejonów chyba niezbyt wiele (zeszłej zimy widziałem śnieg może z 5 razy).
                        "k..., aleś pan tu bestię postawił"

                        Komentarz


                        • #13
                          Jeżdzę na 225/45/R17 - Nokian DR3 - jest ok
                          Blue Race, 1.8 tsi, DSG (+łopatki), elegance, amazing, columbus, chrom, inne

                          Komentarz


                          • #14
                            A jeśli chodzi o 16" to jakie parametry felgi?
                            Była - http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...ight=bart_wawa
                            Jest - http://forum.octaviaclub.pl/forum/motoryzacyjne-ogólne/nasze-auta-showroom/2476776-octavia-iii-1-4-tsi-style-by-b_a_r_t

                            Komentarz


                            • #15
                              Homologowanym
                              Zamienniki opon. Kalkulator opon. Przelicznik opon. Opony.com.pl

                              Zalezy czego od nich oczekujesz, ktos podal na ktoryms z forum skody dosc rzeczowe porownanie Link

                              Ps. A tak w ogole to jestes pretendentem do wygrania zlotej lopaty

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez B_A_R_T
                                A jeśli chodzi o 16" to jakie parametry felgi?
                                16x6.5 ET46
                                205 55 16
                                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X